Terapie-léčení

Život je cesta, která nás vede k sobě samým

Vaše ohlasy:

6. 2. 2010 jsem spadl na schodech přímo na záda a narazil si zebra ze zadní strany. Po asi 3 dnech mne to začalo bolet tak, že jsem se nemohl ani převalit v posteli na bok a nemohl jsem spát. Šel jsem k lékaři...

 Více informací V sobotu 10. 10. 2009 jsem si vyjela s kamarády na kole na asi 40 km výlet kolem Vestce u Prahy. Moc se mi nechtělo, ale nechala jsem se přemluvit. Cesta několikrát vede přes průhonický potok, projíždí se přes několik brodů. Hned do prvního většího brodu jsem vjela příliš rychle a se špatným převodem (chtěla jsem ho mít už za sebou). Sice jsem ho projela, ale při výjezdu z vody do kamenitého kopečku jsem to na kole neustála a přelítla přes řídítka. Berany se mi zaryly do žeber a na kamenech jsem si odřela v podstatě celou levou stranu těla a taky část pravé o kolo, na něž jsem dolehla, a o kameny zpevňující výjezd z potoka. Ošklivě jsem si narazila levé rameno… Chvíli jsem nebyla schopná se ani posadit a popadnout dech, pak se mi to se slzami v očích podařilo a postupně, když už kolem mě stála celá výprava (bylo nás 10), jsem se postavila. Zbytek už nestál za nic, chvíli jsem chtěla dělat hrdinku a dojet do cíle, ale nešlo to. Stále častěji jsem kolo jen tlačila. Nakonec mě manžel dopravil zpátky ke kamarádům autem.

Osprchovali jsme se a šli na zamluvenou večeři, byly tam zvěřinové hody. Jídlo bezva, ale já už skoro nemohla ani sedět, každé nadechnutí bolelo a vlastně celý člověk. Takže jsme se sbalili a jeli, v Motole na pohotovosti vyloučili vážná zranění plic, krční páteře aj., ujistili mě, že je to "jen" naražené, ale pár týdnů to může bolet. Takže po dvou ibuprofenech jsem usnula a kupodivu docela dobře spala.

Druhý den jsem se jen velice opatrně a s bolestmi hýbala. Jen s obtížemi jsem se oblékala kvůli bolavému rameni a při každém prudším pohybu jsem cítila naražená žebra. A jak už to tak bývá, dostala jsem zrovna tentýž den email od přítelkyně Romany, která psala o svém setkání s léčebnou egyptskou metodou Bio touch. Hned jsem se s ní kontaktovala a začala k ní chodit.

Po třech návštěvách, které trvaly vždy maximálně půl hodiny, mě úplně přestalo bolet naražené rameno a výrazně se zmenšila bolest naražených žeber, už jsem je cítila, jen když jsem se jich neopatrně dotknula. A po týdnu už můžu zase spát na levém boku. Taky jsem za ten týden, kdy Romča stimulovala i můj metabolismus, shodila bez jakéhokoli úsilí 1 kg. Kdo měl někdy naražená žebra, ví, jak dlouho a moc bolí, a já byla po týdnu fit. Tahle metoda totiž způsobí, že tělo v sobě zmobilizuje svoje síly a energetické zdroje a začne samo pracovat na svém uzdravení.

Jestli je to tou léčebnou metodou, Romaninýma rukama či tím, že jí věřím, to nevím, důležitý je výsledek a ten je úžasný!

Mgr. Stanislava Marešová
Praha 13, 17. 10. 2009